Onthaal Campus Impuls 

Wolfputstraat 42

9041 Oostakker

09/251.23.02

youca schoolYOUCA, ook onze leerlingen droegen hun steentje bij!


Op dinsdag 15/10 verwelkomde de derde graad Aïssatou Baldé, een jonge vrouw uit Guinee en bevlogen ambassadrice van YOUCA. Ze legde haarfijn uit wat de problemen en uitdagingen zijn voor de Guineese jongeren en hoe onze jongeren tijdens de YOUCA dag hun leeftijdsgenoten in Guinee kunnen helpen.

 

De werkloosheid bij de -25-jarigen vormt het meest heikele punt en daarom wordt er door organisaties zoals Trias en Jeunes Solidaires ingezet op de ondernemingszin van de lokale jeugd.

Onze leerlingen waren duidelijk warm gemaakt voor het project en op donderdag 17/10 zwermden ze over Vlaanderen uit om één dag te gaan werken bij talloze bedrijven en verenigingen. Hun loon, €55 per persoon, gaat integraal naar het Guineese project. Sommigen van onze leerlingen kregen zelfs bezoek van de pers! Hun inzet voor deze Youth for Change and Action-dag mag zeker in de bloemetjes worden gezet. Bedankt!


Foto’s: Aïssatoe Baldé op bezoek op Campus Impuls – Xander en Maxim (6IT) aan de slag voor het archief van de UGent.